Сторінка сестер медичних ЗДО

Сестра медична  
з дієтичного харчування
 Шевченко Катерина Вікторівна
Сестра медична старша
Пєшкова Юлія Олексіївна 

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, іноді може закінчуватися смертю хворого.Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням: дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту

 до кінця життя.




МЕДИЧНІ МАСКИ. ЯКОЮ СТОРОНОЮ НОСИТИ І ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ
Ніхто не любить хворіти. Але, на жаль, від інфекційних та вірусних захворювань сховатися важко, особливо соціально активній людині. Мікроби без надзусиль мігрують від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом і миттєво вражають організм. Захиститися від вірусів і бактерій можна приймаючи лікарські засоби або простіше - використовуючи медичні маски.
ЯК НАДЯГАТИ МЕДИЧНУ МАСКУ
Купивши в аптеці захисну маску, виникає перше запитання - якою стороною її надягати? Відповідь проста - без різниці. Одягати медичну маску можна БУДЬ-ЯКОЮ стороною, а жорстке ребро з фіксатором має прилягати до носа. Мікроби однаково будуть накопичуватися як на синій, так і на білій поверхні. Стандартна маска тришарова і основну функцію виконує внутрішній шар.
Але виробники рекомендують надягати вироби кольоровою стороною назовні. Це пов'язано з появою кольорових пов'язок, які дозволяють підкреслити індивідуальність їх користувача. Так що, яким боком одягати медичну маску, вирішувати тільки вам.
На що варто звернути увагу:
- маска повинна мати хороший фіксатор і щільно прилягати до носа, не ковзати і не натирати;
- якщо ви схильні до алергічних реакцій, уникайте латексу в складі маски;
- перевіряйте, щоб петлі або зав'язки маски добре і щільно фіксувалися, не викликаючи дискомфорту.
ЯК ПРАВИЛЬНО НОСИТИ МЕДИЧНУ МАСКУ. ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ
Багато людей впевнені, що пов'язки на обличчя зовсім не захищають від вірусів і бактерій. Це не так. Проблема в тому, що ми не вміємо правильно їх використовувати. Медична маска - це бар'єр між слизовою людини і джерелом інфекції. І головне її завдання - знизити концентрацію аерозолю, який потрапляє на слизову. Якщо ми хочемо отримати максимальний ефект, необхідно дотримуватися ряду правил, як правильно носити маску від грипу.
1.   Маска повинна щільно сидіти на обличчі, повністю закриваючи ніс, рот і підборіддя.
2.   При використанні пов'язки забороняється чіпати її руками. При контакті інфекція потрапляє на руки і може потрапити в організм через слизову оболонку очей або рота.
3.   Знімати маску можна тільки за вушні петлі не торкаючись до її тканини.
4.   При будь-якому контакті рук з зараженим матеріалом необхідно їх ретельно помити або використовувати дезінфікуючий спрей.
5.   Міняти маски кожні 2 години. Використані вироби викидати тільки в сміття. Не потрібно зберігати пов'язку, класти її в сумку або в кишеню. Подальше використання може нашкодити вашому здоров'ю. Не забувайте, що медична маска одноразова.
6.   Одягати пов'язку на обличчя необхідно тільки в приміщеннях, в транспорті або при прямому контакті з хворою людиною. На вулиці ризик захворювання мінімальний і маска не потрібна.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви можете захистити себе від різних захворювань. Метод використання медичних масок абсолютно безпечний і не витратний для кожної людини. Використовуйте маски в період підвищеної захворюваності і в приміщеннях, де присутні хворі люди. Пам'ятайте, що прості речі іноді рятують життя.







5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19, та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби.
Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні, 12 березня 2020 року.
“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – сказала заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

  • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар;
  • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук);
  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки;
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується;
  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення;
  • важливо уникати місць масового скупчення людей.
ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.
ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?
  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук;
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя;
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними;
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Нагадуємо, що з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року.


ГРИП – це серйозне високозаразне захворювання з ризиком госпіталізації та навіть смерті. Правильна профілактика грипу допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.

1. ВАКЦИНУЙТЕСЬ

Найперший та найважливіший крок для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення проти грипу вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти на грип. Сьогодні існує багато штамів вірусу грипу. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх. Проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів.

Що дає щеплення проти грипу:

  • знижує ризик захворювання на грип,
  • зменшує кількість візитів до лікаря,
  • зменшує кількість пропущених у зв’язку із хворобою робочих або навчальних днів,
  • попереджує розвиток серйозних ускладнень.

Кому треба робити профілактичні щеплення проти грипу

Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців.
Найважливіше провести вакцинацію людей із групи високого ризику: дітей молодшого віку, вагітних та осіб, які страждають від певних хронічних захворювань (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та захворювання органів дихання), а також людей похилого віку (старших 65 років). Крім того, профілактична вакцинація є досить важливою для медичних працівників та осіб, які живуть із або доглядають за людьми групи підвищеного ризику захворювання.
Немовлята віком до 6 місяців також відносяться до групи підвищеного ризику серйозних ускладнень і наслідків грипу, але є ще надто маленькими для вакцинації. Однак особи, які доглядають за немовлятами, обов’язково повинні зробити профілактичне щеплення проти грипу.
Найкращий час для вакцинації  – до початку епідемії грипу.

2. ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ

Дуже прості профілактичні заходи допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти ваше здоров’я.
  • Уникайте близького контакту з хворими.
  • Якщо захворіли ви, то намагайтеся як найрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.
Якщо у вас є симптоми грипу, то залишайтеся вдома щонайменше добу після того, як спаде висока температура. Звісно, виключення із цих правил – візит до лікаря. Висока температура повинна нормалізуватися протягом першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів.
  • При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою.
Не нагромаджуйте використані серветки у кишенях чи на столах. Одразу після використання викидайте їх у смітник.
  • Часто мийте руки з милом.
Якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї або гелі на спиртовій основі).
  • Намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота.
Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм.
  • Протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.

3. ПРИЙМАЙТЕ ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ ТІЛЬКИ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЛІКАРЯ

Якщо Ви захворіли на грип, можете приймати противірусні препарати, але тільки за призначенням лікаря.
Противірусні засоби – це не антибіотики. Противірусні препарати сприяють пом’якшенню симптомів та прискоренню процесу одужання. Вони також зменшують ризик розвитку серйозних ускладнень та наслідків грипу. Для груп людей високого ризику захворювання противірусні препарати призначають для більш легкого протікання хвороби, в порівнянні із випадками розвитку дуже серйозних ускладнень, які вимагають негайної госпіталізації.
Щоб лікування було ефективним, дотримуйтесь усіх вказівок лікаря щодо застосування медпрепаратів!

Будьте здорові!






               



Немає коментарів:

Дописати коментар