Місячник безпеки

У ЗДО № 36 «Чебурашка»
з 01.11.2017р. - 28.12.2017р.
з метою закріплення знань, умінь і навичок
 безпеки дітей та відпрацювання дій дітей
у випадках виникнення надзвичайних ситуацій,
 у тому числі пожеж
проходить
Місячник безпеки
«Безпечне дитинство - майбутнє країни».

В рамках Місячника безпеки в нашому дитячому закладі пройшли наступні заходи:
- виставка малюнків;
- у кожній віковій групі на протязі місячника безпеки проходили тематичні заняття та бесіди;


















Згідно річного плану роботи ЗДО № 36 "Чебурашка" щодо співпраці дошкільного закладу з ЗОШ № 11 та в рамках Місячника безпеки до дитячого закладу завітали агітбригади ЗОШ №11, які розповіли дітям про Правила дорожнього руху та Правила пожежної безпеки.

Ніколи не зайвими є розмови про Правила дорожнього руху. Відомо всім, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоровя. Необережність на вулиці часто призводить до втрати не тільки здоровя, а й навіть життя. Тому всім треба дотримуватись Правил дорожнього руху. Рухаються нашими дорогами різні транспортні засоби. Із кожними роком їх стає все більше. І всі вони кудись поспішають: автомобілі, автобуси. 





















               

Вогонь здавна є другом людини. З його допомогою людина варить метал, готує собі їжу. Вогонь рухає техніку, допомагає людині проникнути в таємниці космосу.

Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить      з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди.
Вогонь приваблює дітей і вони люблять з ним гратися. Коли дитина бере до рук скло, виделку, голку, ніж, це викликає переляк у дорослих, бо дитина може себе поранити. Однак, якщо у руках дитини з’явились сірники, то подібну реакцію зустрінеш не завжди, оскільки дорослі часто не розуміють, яку небезпеку приховує вогонь у руках дитини.
Тому, перш за все, малюків слід познайомити з призначенням сірників і правилами користування ними, заборонити дітям користуватись сірниками в різних іграх.
Причинною пожежі можуть стати залишені без нагляду увімкнуті електроприлади. Дітям також слід пояснити, як правильно користуватись електроприладами: якщо електрокамін чи праску залишити увімкнутими без нагляду, вони перегріваються і від них можуть загорітись домашні речі. Щоб цього не трапилось, нагрівальні електричні прилади слід встановлювати на вогнетривкі підставки і своєчасно вимикати.
Проте, якщо вже так трапилось, що виникла пожежа, то дітям слід дотримуватись наступних правил:
-     якщо пожежа виникла у приміщенні, не слід лякатися і ховатися;
-    при виникненні у домашніх умовах, коли вогонь ще не набрав сили, слід швидко залити його водою, накрити щільним покривалом з натуральної тканини, засипати піском;
-    коли в приміщенні з’явилось багато диму, то слід пробиратись до виходу повзучи;
-     якщо в приміщенні є маленькі діти, треба негайно вивести їх на вулицю;
-     не гаючи часу, повідомити про пожежу комусь із дорослих;

-      якщо поблизу немає дорослих, то дитина сама повинна викликати пожежну команду за телефоном „101”, повідомити місце пожежі, назвати своє ім’я, вулицю, номер будинку, квартири, іншого об’єкту. 

Учні ЗОШ №11 розповіли вихованцям нашого садочку про користь та небезпеку вогню, про правила пожежної безпеки.