ВЕРБНА НЕДІЛЯ


Вербна неділя або вхід Господній в Єрусалим – свято, що відзначається напередодні Великодня. У цьому році свято припадає на 1 квітня.
Вербна неділя присвячена в'їзду Ісуса Христа в Єрусалим, про який написано у всіх чотирьох Євангеліях. Коли Ісус прибув у місто верхи на віслюку, його зустрічала радісна юрба, яка вітала його пальмовими гілками. Християни пальму замінили вербою.
Коли закінчується Вербна неділя, настає Страсний тиждень. При цьому головні народні обряди тижні пов'язані з вербою і випадають на суботу та неділю.
Чому саме верба
У народі верба завжди означала весну і нове життя. Тому вона і стала релігійним символом. Крім того, вербові гілки називають "гілками чесноти", тому що вони метафорично тягнуться до неба.
Крім того, у Старому Завіті говориться про те, що в храм люди повинні були приносити молоді гілочки верби. Її освячують в суботу на всеношній. Після цього, вербу несуть додому і ставлять у воду: якщо вона пустить коріння – можна висадити в землю, а якщо засохне – ні в якому разі не викидайте їх, можна тільки спалити.
Освяченим гілочкам верби надавали особливого значення – люди вірили в їх очищувальну силу, і в те, що вони допоможуть врятувати худобу від хвороб.Крім того, вербі приписувалася і цілюща сила. Її нирки з'їдали і вірили, що вона допомагає від лихоманки і безпліддя. В народі також вірили, що освячена верба може зупинити літню грозу, а кинута в полум'я, — допомогти при пожежі.Також існує ще легенда, згідно з якою, колись верба була жінкою, у якої було стільки дітей, що вона посперечалася з Матір'ю-Землею про те, що вона плідним. Мати-Земля, розсердившись, перетворила жінку у вербу.
В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святили гілки верби. Свято має не лише багату історію і велику кількість традицій та обрядів, але і певні заборони на вчинення певних вчинків.
Головна традиція Вербної Неділі - освячення гілочок верби в церкві.












ГОТУЄМОСЯ ДО АТЕСТАЦІЇ

В рамках проведення атестації педагогічних працівників 16 та 19 березня в нашому садочку відбулися відкриті перегляди занять. А саме, вихователь Кара Наталя Миколаївна провела заняття з валеології в групі середнього дошкільного віку «Журавлики» та вихователь Дорошенко Ніна Миколаївна провела інтегроване заняття в групі раннього віку «Дзвіночки».


Педагоги вміло використали методи і прийоми для зацікавлення дітей. Дошкільнята були активними, з задоволенням виконували завдання, представлені в ігровій формі. Адміністрація та колектив дитячого садочка гідно оцінили педагогічні здібності Наталі Миколаївни та Ніни Миколаївни та побажали педагогам творчості та натхнення у роботі.

Тема заняття:
«Подорож до країни Здоров´я»
Вихователь Кара Н.М.


Мета заняття:
·  в ігровій та пізнавальній формі закріплювати знання дітей про здоровий спосіб життя;
·     продовжувати знайомити з поняттям «корисна та шкідлива їжа», вплив їжі на організм людини;
·     формувати навички особистої гігієни; називати предмети гігієни та їх призначення; визначити предмети виключно особистого користування;
·     дати уявлення про предмети небезпечні для життя і здоров’я які зустрічаються у побуті.
·     Розвивати увагу, мислення, пізнавальні здібності;
·     Виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.
 

 

 

            


Тема заняття: 
«Віночок для Катрусі»
Вихователь 
Дорошенко Н.М.



Мета заняття: поглиблювати й закріплювати знання дошкільнят про українське національне вбрання;
·     про дівочий віночок як оберег, як національний символ України, про значення стрічок та квітів у ньому;
· виховувати патріотичні почуття на основі знайомства дітей з національними символами, художній смак, охайність в роботі;
·        виховувати повагу до народних традицій;
·   розвивати образне мислення, відчуття кольору, дрібну моторику рук, навчати викладати фетрові квіти на основу;
·        викликати бажання радувати інших;
·    учити слухати і розуміти віршований текст, відповідати на питання за змістомактивізувати у словнику дітей слова: віночок, оберіг, вишиванка, спідниця, чобітки, волошки, чорнобривці, мак, ромашка, калина.


                


Подарунки для матусь та бабусь


 До чудового жіночого свята 8 березня старанно готуються вихованці нашого дитячого садочку. Разом із батьками та вихователями дошкільнята виготовляли поробки-подарунки, листівки, малювали малюнки, тому в садочку організували
Виставку малюнків та поробок

«Подарунки для матусь та бабусь»
Мета: Виховувати у дітей почуття любові до найдорожчої людини – матусі й бабусі, бажання їй допомогти, приносити радість; зміцнювати почуття вдячності, любові та поваги. Розвивати творчі здібності дітей.   

     


             











Весняні ранки


Весна... З кожним подихом теплого вітру наближається той момент, коли з-під снігу з'являється перший пролісок, сповістивши весь світ про наближення найчудовішого свята весни - 8 березня. 
Саме напередодні такого прекрасного свята у нашому садочку № 36 «Чебурашка» відбулися святкові ранки у всіх вікових групах. Дітлахи привітали своїх мам, бабусь, сестричок та вихователів із святом весни, краси, любові. Співали найкращі пісні, провели цікаві конкурси та порадували веселими таночками. І на завершення свят подарували мамам та бабусям подарунки, що зробили своїми руками.










                                   


                                     
           

Педагогічна рада

Патріотичне виховання — планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму до батьківщини. Таке виховання включає розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини.
Тому, згідно річного плану закладу дошкільної освіти № 36 “Чебурашка” 
28 лютого 2018р. пройшло засідання педагогічної ради на тему

«Формування основ громадянського виховання дітей дошкільного віку в процесі ознайомлення з довкіллям».


Метою громадянського  вихо­вання є формування у молодого покоління ви­сокої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовність до виконання грома­дянських і конституційних обов'язків.